Direksiyon Sınavı Sonuçları Açıklandı Mı?

Direksiyon sınavına girdiniz ve geçtiğimizi ve kaldığınızı bilmiyorsanız bu yazımızı sonuna kadar okuyunuz.

Direksiyon sınavları 1 sürücü adayı, 1 sınav komisyon başkanı, 1 sınav komisyon üyesi ve 1 de direksiyon öğretmeni olarak 1 araçta toplam 4 kişi olarak yapılır.

Direksiyon sınavında ilk önce sürücü adayına aracın kaput bölgesi açtırılır ve sorular sorulur. İkinci kısımda bagaj bölgesi açılır sorular sorulur. Üçüncü kısımda ise araç içi soruları yer alır. Bu kısımları başarılı geçen sürücü adayları artık uygulama sınavına tabi tutulur. Uygulama sınavında başarılı olan adaylar ehliyeti almaya hak kazanırlar.

Direksiyon Sınavını Geçtim Mi?

Direksiyon sınavında, direksiyon öğretmenimizin sizlere öğrettiği şekilde araç kullanmalısınız. Direksiyon sınav başlangıç noktasından başlayıp 30-35 dakika araç kullanarak, ani fren, yokuş kalkış, paralel park, l park ve 25 metre düz geri gitme adımlarını tamamlayıp başladığınız noktaya aracı siz sürerek geldiyseniz BAŞARILI olmuşsunuz demektir.

Direksiyon Sınavından Kaldım Mı?

Direksiyon öğretmeni’nizin size öğrettiği şekilde araç kullanmalısınız. Direksiyon sınavı başlangıç noktasından başlayıp, aynı yere araç kullanarak gelmelisiniz. Şayet paralel park, l park, 25 metre düz geri gitme adımlarını yapmadıysanız direksiyon sınavında başarısız olarak değerlendirilirsiniz.

Sınavda başarısız olan sürücü adaylarının moralini bozmamalarını, daha çok çalışıp hatalarından ders çıkararak bir sonraki sınava hazırlanmalarını tavsiye ederiz. Direksiyon sınavında nerede kaldığınızı aşağıdan yorum yazarak bize iletebilirsiniz.

Sınavı geçen tüm sürücü adaylarını tebrik eder, ehliyetlerini kazasız belasız ve cezasız kullanmalarını dileriz.

Direksiyon Sınavını Geçtikten Sonra Yapılması Gerekenler? Yazımızıı tıklayarak okuyabilirsiniz.

Ehliyetinizi aldıktan sonra stajyer Ehliyet olmaktadır. Stajyer Ehliyet Nedir? Aday Sürücülük Nedir? yazımızı okuyarak detayları öğrenebilirsiniz.

Görüşlerinizi Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir