Uzun süredir sürücü kurslarında direksiyon dersleri devam edip, direksiyon sınavları yapılmıyordu. Çünkü direksiyon sınavları cumartesi veya pazar günleri olduğu için şu anda hafta sonu sokağa çıkma yasağı bulunduğu için yaklaşık 1,5 aydır direksiyon sınavları yapılamıyordu.

İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı bildiride cumartesi ve pazar günü olan sokağa çıkma yasağı da direksiyon sınavına girenlerin muaf olacağı ve bu muafiyet ile direksiyon sınavlarının başlayacağını duyurdu.

Yapılan açıklamada sürücü kurslarının direksiyon sınavlarının yapılacağının yanı sıra araç muayene istasyonlarının da bu sokağa çıkma yasağı dan muaf olacağını belirtmiştir.

 

(Görseli büyütmek için üzerine tıklayınız)

Sürücü adayları şimdi ne yapmalı?

Direksiyon dersi tamamlanan sürücü adayları ilgili kayıt oldukları sürücü kurslarını arayarak bilgi almalıdır. Bir çok sürücü kursunda direksiyon eğitimi tamamlayıp direksiyon sınavı olmaya bekleyen kursiyerler var. Dolayısıyla ilk yapılacak direksiyon sınavına giremeyebilirsiniz.

Sokağa Çıkma Yasağı da Direksiyon Sınavı Zor mu Olur?

Direksiyon sınavları sokağa çıkma yasağı dan muaf tutulacağı için sınav yapılacak olan güzergâh ta trafik oluşmayacağı için sakin bir şekilde trafik olmayan alanda direksiyon sınavı yapılacaktır. Bundan dolayı direksiyon sınavında başarılı olma durumunuz yüksektir.

Direksiyon Sınavı Ne Zaman?

Bağlı bulunduğunuz ilçedeki Milli Eğitim Şube Müdürlükleri tarafından planlanmaktadır. Her ilçede farklı tarihlerde olmaktadır. Tahmini olarak hazırlanacak süreç 30-31 Ocak olabilir.

Tüm sürücü adaylarına başarılı bir direksiyon sınavı diliyoruz.

Görüşlerinizi Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir