Ehliyet sınav soruları genellikle ehliyet sınava girecek kişiler tarafından ilgilenilen bir konudur. Öncelikle bilinmesi gereken ehliyet sınav soruları toplam 50 soru dan oluşmaktadır. Bu 50 soru içerisiden sürücü adayları en az 35 doğru yapmak zorundadır. Ehliyet sınavında her soru 2 puan olarak değerlendirilmektedir. Dolayısıyla 35 doğru yapan sürücü adayı 2 puan olarak hesapladığımızda 70 puan alması gerekir.

Ehliyet sınavında önce e-sınav yapılmaktadır. E- sınavda başarılı olmuş sürücü adayları daha sonrasında direksiyon eğitimi verilmektedir. Direksiyon eğitimi tamamlanan sürücü adayları direksiyon sınavına girerek başarılı olan sürücü adayları ehliyet almaya hak kazanmış olurlar.

Ehliyet çıkmış sınav soruları her gün ehliyet sınavında çıkmış soruları çözerek kendinizi test edebilirsiniz. Ehliyet sınavında genellikle çıkmış sorulardan oluşmaktadır. Dilerseniz toplam 700 tane çıkmış soru bulunduran Ehliyet Rehberi mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Ehliyet rehberi mobil uygulamasında animasyonlu ehliyet soruları, ehliyet konu anlatımları, görsel sorular ehliyet ile ilgili bir çok bilgi bulunmaktadır. Ehliyet sınavında 50 sorunun içeriği Trafik ve Çevre Bilgi 23, İlkyardım 12, Araç Tekniği 9 ve Trafik adabı 6 olmak üzere toplam 50 soru 45 dakika süre verilmektedir.

Sürücü adayları ehliyet sınavına e-sınav merkezlerinde girmektedir. E-sınav merkezlerinde bilgisayar üzerinden dokunmatik ekranlarda yapılmaktadır. Sınava giderken yanınızda silgi veya kalem götürmenize gerek yoktur. Sadece kimliğiniz ve sınav giriş evrağınız bulunması yeterlidir.

Görüşlerinizi Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir